Вікторія Еванс побила світовий рекорд із найшвидшого сольного веслування через Атлантичний океан

Вікторія Еванс побила світовий рекорд із найшвидшого сольного веслування через Атлантичний океан

Британський адвокат Вікторія Еванс, не маючи нічого, окрім свого маленького човна, боролася з сильним вітром, великими хвилями та недосипанням, щоб зафіксувати найшвидше жіноче соло веслування через Атлантичний океан.

Вирушивши з Тенеріфе, Іспанія, 11 лютого, 35-річний хлопець подолав 4740 кілометрів за 40 днів і 19 годин, перш ніж нарешті досягти суші в Барбадосі.

Незважаючи на екстремальні умови та численні проблеми на шляху, Еванс побила попередній світовий рекорд більш ніж на вісім днів.

"Це було набагато важче, ніж я очікувала", - сказала вона CNN Sport. «Не фізично, а за умовами.

«Я відчувала, мабуть, найсильніший вітер, який тільки можна витримати в Атлантиці протягом дуже тривалого періоду, і стійкість, яка вам потрібна, щоб продовжувати проходити через це, була величезною».

Еванс витратила чотири роки на підготовку до цієї подорожі всього життя, але ніщо не могло підготувати її до реальності перетину океану.

Навіть перед початком поїздка була обтяжена проблемами, спричиненими пандемією Covid-19, через що виклик довелося відкласти на рік.

Потім був логістичний кошмар переправити човен і її саму через кордони, щоб дістатися до початкової точки в Іспанії, для чого Еванс потрібна була додаткова державна підтримка.

Коли змагання почалося, сильний вітер ускладнював веслування— неймовірно важко, а проблеми з рульовим обладнанням призводили до того, що Еванс іноді збивалася з траси.

Одного разу вона навіть застрягла поза межами своєї каюти після того, як хвиля зачинила двері зсередини. Їй знадобилося три години, щоб розпиляти замок лезом.

Були неминучі пухирі та випадкові сонячні опіки, хоча, судячи з усього, Еванс, здається, процвітає в екстремальних умовах.

«Це дуже унікальний вид спорту, оскільки ти не можеш зійти, коли ти там, і тобі доводиться з цим боротися. Тож це було так, так інтенсивно», — сказала Еванс, яка надихнулася перетнути Атлантику після сходження на гору Блан у 2017 році.

«Ми так здатні тренувати свій мозок»

«Я вважаю, що мені дуже подобається пригодницький спорт через його психологічні елементи та те, наскільки він змушує вас дізнатися про себе, зіткнутися з самим собою та межами того, до чого ви можете досягнути», – додала Еванс.

«Ми настільки здатні тренувати свій мозок, щоб дозволити нам досягати більшого, але часто люди не хочуть докладати зусиль».

Під час подорожі Еванс схудла лише на 4 кілограми, і це вона пояснює своєю фізичною підготовкою та простою, але поживною дієтою під час подорожі – вживаючи їжу як підживлення, коли відчувала себе приголомшеною.

Музика стала дуже важливою для Еванс під час переходу. Зрештою, ніхто не почує, як ти співаєш, коли ти за тисячі миль від землі.

Новий альбом Девіда Боуї, Елтона Джона та Сема Фендера став частиною сотень годин музики, яка лунала серед хвиль, запропонувавши непохитну мотивацію та трохи компанії, поки Еванс жила у повній ізоляції.

Ізоляція, тобто «особлива» дика природа, яку вона мала честь побачити по дорозі.

Вона навіть побачила супергрупу дельфінів, коли святкувала своє 35-річчя.

"Я ніколи не бачила нічого подібного. Куди не глянь, скрізь були дельфіни", - сказала вона.

Незважаючи на визнання, що вона не сумує за стресом життя в океані, Еванс знає, що це був досвід, який вона ніколи не отримає знову, посміхаючись, згадуючи часи, коли вона закривала свої навігаційні вогні та дивилася на незаймане нічне небо.

«Ти ніколи більше не будеш там, і це легко втратити з поля зору, коли ти гонишся за рекордом, тому що ти намагаєшся досягти якомога швидше мети», — сказала вона.

ЧИТАЙТЕ: Жасмін Харрісон захоплюється світовим рекордом в Атлантичному океані

Захист жінок у спорті

Визнаючи, що в дитинстві вона не була особливо спортивною, Еванс каже, що вона 15-річна ніколи б не повірила, що здатна встановити такий рекорд.

Хоча виклик був особистою метою для Еванс, вона також здійснила його, щоб підвищити обізнаність і заробити гроші для британської благодійної організації Women In Sport, яка прагне «дати кожній жінці та дівчині можливість займатися спортом».

Еванс вже зібрала понад 24 000 фунтів стерлінгів (31 526 доларів США) для благодійності, і завдяки своїй юридичній роботі вона хоче виступати за додаткові зміни, тепер вона повернулася на сушу.

«Жінки такі здібні у спорті», — сказала вона. «Це значно покращується, але, здається, досі існує недооцінка жінок.

«Я хотіла б, щоб повідомлення було для всіх, але особливо для жінок і дівчат, щоб вони знали, що вони здатні абсолютно на все, що задумають.

 

Наверх