Українська тенісистка Еліна Світоліна в «місії» допомогти охопленій війною країні

Українська тенісистка Еліна Світоліна в «місії» допомогти охопленій війною країні

Українська тенісистка Еліна Світоліна каже, що у неї є "місія" допомогти своїй країні та хоче використовувати свою платформу, щоб дати надію змученій війною нації.

27-річна дівчина, яка регулярно спілкується зі своєю родиною та друзями в Україні, зробила перерву в тенісі, щоб зосередити свої зусилля на зборі коштів і поінформованості про тяжке становище своєї країни.

"Це надзвичайно важко, тому що вони [її сім'я] розповідають свої історії", - сказала Світоліна CNN Sport.

«Я щодня розмовляю зі своєю бабусею, щоб дізнатися, як вона себе почуває. Їй це досить важко, тому що для людей похилого віку найважливіше мати розпорядок дня, а зараз в Одесі, в моєму рідному місті, відбувається багато бомбардувань і стрілянини. .

«Важливо підтримувати з нею щодня зв’язок, щоб підбадьорювати її будь-яким способом.

«Одна з найважливіших речей також — підтримувати їхній дух».

UNITED24

Світоліна народилася в Одесі, стратегічно важливому портовому місті, яке було заблоковане російськими військами після вторгнення.

Потім вона переїхала до Харкова, коли їй було 12 років. Зараз  Еліна каже, що почувається безпорадною, спостерігаючи за жорстокими боями і бомбордуваннями, які продовжують стрясати східне місто.

У віці 16 років Світоліна покинула Україну, щоб реалізувати свої спортивні амбіції, але завжди була в серці своєї країни. Вона пишається своїм корінням і посміхається, коли згадує моменти дитинства, які допомогли сформувати такий міцний зв’язок з Україною.

Тепер вона направила цю любов у свій власний фонд, який заохочує дітей вивчати життєві уроки через теніс, а також у UNITED24, організацію, засновану президентом України Володимиром Зеленським з метою збору коштів на медичне приладдя, оборону та, зрештою, відновлення інфраструктури країни.

Нещодавно Світоліна була призначена послом і спілкувалася з Зеленським, який доручив їй об’єднати спортивну спільноту та підтримувати обізнаність.

«Це був один із моментів, коли я відчувала найбільший стрес, і навіть вийшовши на тенісний корт, я не відчувала такого стресу», — сказала Світоліна, розповідаючи про свою розмову в Zoom з президентом і своїм колегою-послом, великим українським футболістом Андрієм Шевченком.

«Але він був дуже добрим, і його промова була дуже мотивуючою [...] те, що він робить, потребує великої сміливості.

"Він просто пояснив, що дійсно потрібно Україні в ці дні і як він бачить ситуацію в Україні зараз. Він все ще дуже, дуже мотивований, він любить Україну, і він помре за нашу країну.

«І це, безумовно, те, чого шукають усі українці, таку людину, яка віддає своє життя за країну».

Поки що ще рано, але Світоліна вже планує заходи, зокрема в тенісному співтоваристві, на кінець цього року.

Наверх